7/24 Ücretsiz Danışmanlık İçin Arayın

Ürünlerinizi ve Markanızı tescil ettirin, aklınızda soru işareti kalmasın. Uzman ekibimizle hizmetinizdeyiz.

7/24 BİLGİ HİZMETLERİ 0532 563 80 22 < TIKLA ARA

7/24 Whatsapp Hattı 0532 563 80 22 < TIKLA YAZ

7/24 MÜŞTERİ HİZMETLERİ 0216 346 36 98 < TIKLA ARA

Ücretsiz Marka Sorgulama


Uzmanlarımız en kısa sürede cevap verecektir.

Marka Tescil

Marka Tescil


Marka Tescil danışmanlığı için arayın 0532 563 80 22,

Marka tescil bir işletmenizin ya da kuruluşunuzun ismi ya da herhangi bir ürününüzün reklam değerini taşıyan bir tescil türüdür. Marka tescil 45 sınıftan oluşmaktadır.

1-34 SINIFLARI ürün,üretim - 35-45 Sınıfları arası ise hizmet grubuna dahil olmaktadır.

Marka tescil ile birlikte logonuz da tescil olmaktadır. İşletmeler hitap edilen adı ile ünlenmektedir ve bu nedenle her işletme kendi ismini kendi sektöründen tescil etmek istemektedir. Konu ile alakalı Türkiye'de Marka tescil işlemleri hızla artmakta olup, gelişmekte olan bir durumdur.

Konuyla alakalı uzmanlarımız en hızlı araştırmayı yapıp sizlere en verimli şekilde yardımcı olmaya çalışmaktadırlar. Sizde işletmenizin değerlerini arttırıp korumak istiyorsanız bir an önce marka tescil yaptırmalısınız.

Marka tescil süresi yaklaşık olarak 4-6 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.
Süreç içerisinde; Uzman araştırması, karşı firmaların itiraz süreci, tescil tamamlanma süresi olarak devam etmektedir. Marka tescil süresi 10 yıldır.
 

MARKA OLABİLECEK İŞARETLER

Marka, bir teşebbüsün mallarının veya hizmetlerinin diğer teşebbüslerin mallarından veya hizmetlerinden ayırt edilmesini sağlaması ve marka sahibine sağlanan korumanın konusunun açık ve kesin olarak anlaşılmasını sağlayabilecek şekilde sicilde gösterilebilir olması şartıyla kişi adları dâhil sözcükler, şekiller, renkler, harfler, sayılar, sesler ve malların veya ambalajlarının biçimi olmak üzere her tür işaretler marka olabilmektedir.

 

MARKA DEVİR İŞLEMLERİ
Türk patent ve marka kurumuna kayıtlı olan markanızın devir edilebilmektedir. Devir işlemleri öncelikle iki taraf arasında noterde gerçekleştirilmektedir. Devir sözleşmelerinin geçerliliği, ancak noter tarafından onaylanmış şekilde yapılmış olmalarına bağlıdır. Noterde iki taraf arasında yapılan anlaşma ile noter onaylı imzalı kağıtlarla birlikte. Devirin Türk patent ve marka kurumu tarafından resmileştirilmesi için TPMK'ya bildirim yapılmalıdır. TPMK'ya yapılan bildirim sonucunda 1 ay içerisinde TPMK'nın online sisteminde devir işlemlerinin gerçekleştiğini görebilmektesiniz. Konu ile alakalı tecrübeli uzmanlarımızdan destek almak için Yeni Çizgi Patent ile iletişime geçebilirsiniz.

​MARKA RET NEDENLERİ

NİSPİ RET;

Tescil başvurusu yapılan bir markanın, tescil edilmiş veya önceki tarihte başvurusu yapılmış marka ile aynılığı ya da benzerliği ve kapsadığı mal veya hizmetlerin aynılığı ya da benzerliği nedeniyle, tescil edilmiş veya önceki tarihte başvurusu yapılmış marka ile halk tarafından ilişkilendirilme ihtimali de dâhil karıştırılma ihtimali varsa itiraz üzerine başvuru reddedilir.

MUTLAK RET;
Kurum, başvurunun şeklî yönden eksikliği bulunmadığına karar verirse 5 inci madde kapsamında başvuruyu inceler. İnceleme sonucunda, başvurunun, başvuru kapsamındaki mal veya hizmetlerin bir kısmı ya da tamamı için tescil edilemeyeceği sonucuna varılırsa başvuru bu mal veya hizmetler bakımından reddedilir.

Nispi ve mutlak ret konusunda bu durumları aşabilmek için uzmanlarımızla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Yukarıda belirtilen ret nedenleri marka başvurunuzun RET olmasına sebep olmaktadır. En doğru başvuru vekil aracılığı ile yapılan başvurudur.

MARKA İTİRAZLARI

Bültende yayımlanmış bir marka başvurusunun, 5 inci veya 6 ncı maddelere göre tescil edilmemesi gerektiğine ilişkin itirazlar ilgili kişiler tarafından marka başvurusunun yayımından itibaren iki ay içinde yapılır. Markanıza yapılan itirazlar sonucunda markanız RET olabilmektedir. Size gelen itirazlara istinaden, kuruma itirazlara karşı görüş sunabilmektesiniz. İtiraza karşı görüşün SMK kurallarına uygun şekilde yapılması ve sağlaması yapılması gerekmektedir.Vekillerimiz SMK kurallarına uygun olarak itirazlara karşı görüş bildirebilmektedirler, aynı zamanda, Marka başvuru sahinin bir başka başvuruya itiraz etme hakkı vardır. Bu konu da da itirazlarımız itiraz dilekçesi hazırlayarak benzer görülen markaları engellemektedirler.

 

YENİ ÇİZGİ PATENT

İletişim

Telefon:

0216 346 36 98

Adres:

Hasanpaşa Mh. Abdulhalim Memduh Sk.
Ak İş Merkezi No:1 K:4 D:31 Kadıköy - İstanbul